Ubjedljiv poraz Mornara

Košarkaši Mornara poraženi su u gostima od ekipe Uniksa sa 86:61 u četvrtom kolu TOP 16 faze Evrokupa.

Baranima je to treći poraz u ovoj fazi takmičenja, dok je ruski tim sa 4-0 praktično već obezbijedio plasman u četvrtfinale.

Mornar nije imao nikakvih šansi protiv jedne od najboljih ekipa ovog takmičenja.

Neigranje Pulena i Nidama bilo je nenadoknadiv hendikep za crnogorskog predstavnika.

Uniks je od samog starta dominrao. Domaći su već nakon uvodnih minuta stvorio dvocifrenu prednost.

Tim iz Kazanja u drugom poluvremenu, u par navrata imao je i 28 poena prednosti što dovoljno govori koliko su domaći bili nadmoćniji.

Najbolji u barskom sastavu bili su Gordić sa 14 i Hamilton sa 12 poena, dok su se kod domaćih istakli Kenan sa 14 i Vajt sa 12 poena.

Mornar će u narednom kolu dočekati Gran Kanariju. Taj meč na programu je 2. marta.