U Baru 31 novootkriveni slučaj korone

 U Baru 31 novootkriveni slučaj korone

foto: ijz

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1856 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 502 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica165
Nikšić85
Bijelo Polje54
Bar31
Berane26
Budva23
Kotor17
Pljevlja17
Herceg Novi16
Rožaje15
Tivat10
Tuzi10
Ulcinj8
Cetinje7
Mojkovac7
Kolašin7
Plužine2
Danilovgrad1
Andrijevica1

„Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 6 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice, Andrijevice, Budve, Bara, Bijelog Polja i Nikšića od kojih je najstariji imao 83 (1937 godište) a najmlađi 55 godina (1965 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 501 a od početka godine 510“, saopšteno je iz IJZ.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 772 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10432.
Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 36351 35849.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica4420984694
Bijelo Polje1034100860
Nikšić856411952
Budva62379412
Bar53089443
Kotor47659217
Herceg Novi42261417
Berane388150240
Cetinje31567517
Pljevlja28992126
Ulcinj20676033
Danilovgrad1555712
Mojkovac1481739
Rožaje126108730
Tivat11553210
Tuzi951864
Kolašin861284
Plav3814911
Andrijevica312498
Plužine26261
Petnjica22611
Žabljak161636
Šavnik1040
Gusinje5404
UKUPNO1043225094501
Avatar

Portal Bar

Pročitajte još