Zvezda slavila u „Topolici“, teža povreda Pulena!

Košarkaši Mornara izgubili su u Baru od Crvene zvezde 86:78 u derbi meču 16. kola regionalne ABA lige.

Jako uzbudljiv meč viđen je u barskoj dvorani, a Zvezda je uspjela da slavi u neizvjesnoj završnici, prenosi FOS Media.

Problem za Mornar je i povreda najboljeg strijelca ekipe Džejkoba Pulena koji je sam pao u trećoj četvrtini, a reklo bi se da je teža jer se Amerikanac odmah uhvatio za koljeno i izašao iz igre.

Zvezda je započela utakmicu bpolje od barskog tima, imala konstantno vođstvo i prvu četvrtinu dobila rezultatom 25:22.

Jako neizvjesno bilo je i u drugom periodu, a Zvezda je na poluvremenu opet imala plus tri – 37:34.Zvezda je u trećem periodu održavala prednost, Mornar je bio za petama, ali su Beograđani pred početak poslednje četvrtine vodili 64:61.

Početkom treće četvrtine isključen je trener Zvezde Dejan Radonjić i čelnik Mornara Đorđije Pavićević nakon jednog verbalnog sukoba. Zvezda je u četvrtoj četvrtini iskoristila probleme Mornara, nedostatak Džejkobba Pulena i uspjela da poveća prednost i na kraju slavi. Najbolji u pobjedničkom timu bio je Ognjen Dobrić sa 20 poena, a Džordan Lojd je dodao 18.

Kod Mornara se istakao Ajzea Vajthed sa 19 poena, Tejlor Smit je imao 15, a Derik Nidam 13.

Mornar sada ima skor od 12 pobjeda i tri poraza, a Zvezda je na skoru 11-2.