Uspješna sezona za AK „Mornar“: Na dva prvenstva takmičari barskog kluba osvojili skoro 60 medalja

Za AK „Mornar“ iz Bara tekuća sezona je i te kako uspješna. U okviru dva prethodna takmičenja – Prvenstva Crne Gore za seniore, a potom i juniore, takmičari barskog atletskog kluba osvojili su čak 57 medalja, kao i nagrade u ekipnoj i muškoj i ženskoj konkurenciji oba prvenstva.

„Na pojedinačnom i ekipnom državnom prvenstvu za seniore AK „Mornar“ bio je najuspješniji. Osvojili smo 29 medalja i to 8 zlatnih, 9 bronzanih i 12 srebrnih. Ubjedljivu pobjedu ostvarili smo i u ekipnoj kategoriji – i u muškoj i u ženskoj konkurenciji“, kaže za Portal Bar trener AK „Mornar“ Bojana Đurković.

Oboren je, kako naglašava i jedan crnogorski rekord.

„Muška ekipa u sastavu Savo Bogunović, Ognjen Vojvodić, Danilo Vujičič i Jovan Mašanović oborili su rekord Crne Gore u štafeti 4×100 za juniore“, kazala je Đurković.

Naredne sedmice crnogorsku atletsku reprezentaciju očekuje ekipno prvenstvo Evrope, a dres Crne Gore nosiće i 5 atletičara AK „Mornar“.