Održano 15. Prvenstvo Crne Gore u višebojima; Postavljeno šest rekorda

 Održano 15. Prvenstvo Crne Gore u višebojima; Postavljeno šest rekorda

Juče i danas na atletskom stadionu SC “Topolica” u Baru, u organizaciji Atletskog saveza a pod pokroviteljstvom Uprave za sport i mlade Crne Gore, održano je 15.Prvenstvo Crne Gore u višebojima, na kome je nastupilo više od 120 atletičara iz atletskih klubova: Jedinstvo, Mornar, Lim, Sanja, Orion, Lovćen, Podgorica i Budućnost.

Van konkurecije nastupili su atletičari AK “Crvena Zvezda” . Takmičenju su ispred ASCG prisustvavali: član UO ASCG dr Aleksandar Vujočić,ekretar Milan Madžgalj, selektor Osman Erović i nacionalni treneri Zoran Jojić i Ivo Popović.

„Takmičenje je održano uz poštovanje svih epidemioloških mjera koje je propisalo Ministarstvo zdavlja i IJZCG,a postignuti su veoma dobri rezultati. Najviše medalja na takmičenju ostvarili su takmičari AK “Mornar” sa  9, ispred AK “Lovćen” sa 8 i  AK “Orion” sa 6 medalja. Najviše zlatnih medalja osvojili su atletičari AK “Orion” iz Ulcinja“, saopšteno je iz Atletskog saveza Crne Gore.

 Na takmičenju je postavljeno šest rekorda Crne Gore

–          Laura Gazivoda, članica AK “Orion” postavila rekord za cicibanke u troboju sa rezultatom 1260 bod.

–          Sergej Martinović, član AK “Lovćen” postavio rekord za cicibane u troboju sa rezultatom 1086 bod.

–          Elzana Guberinić, članica AK ”Orion” postavila rekord za ml. pionirke u četvoroboju sa rezultatom 1840 bod.

–          Danilo Kuvšinov, član AK ”Mornar” postavio rekord za ml. pionire u četvorobuju sa rezultatom 1538 bod.

–          Antonela Gazivoda, članica AK ”Orion” postavila rekord za pionirke u šestoboju sa rezultatom 2539 bod.

–          Milivoje Pajović, član AK “Orion” postavio rekord za pionire u osmoboju sa rezultatom 3452 bod.

Rezultati po disciplinama:

MUŠKARCI:

Troboj  – cicibani: 1. Sergej Martinović (Lovćen) 1086, 2. Aleksa Božović (Lovćen) 992, 3. Ognjen Kontić (Mornar) 869;

Četvoroboj – mlađi pioniri: 1. Danilo Kuvšinov (Mornar) 1538, 2. Boban Madžgalj (Orion) 1523, 3. Danilo Scurati (Budućnost) 1383;

Šestoboj  – pioniri: 1. Milivoje Pajović (Orion) 3452, 2. Balša Milatović (Mornar) 3165, 3. Vladimir Martinović (Lovćen) 3025;

Desetoboj – mlađi juniori: 1.  Savo Bogunović (Mornar) 3870, 2. Nemanja Đurišić (Lim) 3835, 3. Srđan Lunić (Mornar) 3396;

Desetoboj  – juniori: 1. Stefan Joksimović (Lim) 4214, 2. Stefan Petričević (Lovćen) 4113, 3. Jovan Popović (Mornar) 3733;

Desetoboj – seniori: 1. Filip Vujadinović (Budućbnost) 4657, 2. Jovan Mašanović (Mornar) 3604, 3. Luka Perović (Lovćen) 3317;

ŽENE:

Troboj  – cicibanke: 1. Laura Gazivoda (Orion) 1260, 2. Nađa Stanišić (Sanja) 1108, 3. Anja Novaković (Sanja) 1098;

Četvoroboj – mlađe pionirke: 1. Elzana Guberinić (Orion) 1840, 2. Amia Šofranac (Mornar) 1898, 3. Lejla Maljević (Lovćen) 1792;

Šestoboj  – pionirke: 1. Antonela Gazivoda (Orion) 2539, 2.Dejana Mašanović (Mornar) 2524, 3. Suana Tafić (Orion) 2485 ;

Sedmoboj  – mlađe juniorke: 1. Maša Bubanja (Lim) 3127, 2. Mare Jablan (Lovćen) 2953, 3. Danijela Batrićević (Lovćen) 2567;

Sedmoboj – juniorke: 1. Ivana Milošević (Sanja)  1960, 2. Darija Boričić (Budućnost) 1583;

Avatar

Portal Bar

Pročitajte još