Sjajni Mornar nadigrao Bulonj i stigao na korak od TOP 16 faze Evrokupa!

Košarkaši Mornara savladali su večeras u Baru ekipu Bulonja u osmom kolu Evrokupa 89:78!

Mornar je četvrtim trijumfom u ovogodišnjem izdanju drugog po rangu evropskog takmičenja, stigao na korak od TOP 16 faze, piše FOS.

Barani su u sjajnom ritmu otvorili večerašnji susret. Čak sedam trojki pogodili su domaći u prvoj dionici koju su i riješili u svoju korist – 32:20.

Mornar je održavao dvocfirenu prednost sve do sredine druge dionice. Tada su gosti serijom od 12 uspjeli da izjednače na 42:42.

Međutim, naš predstavnik je do poluvremena uspio da vrati prednost koja je na pauzi između dva poluvremena iznosila pet poena – 47:42.

Početak drugog poluvremena ponovo je bio u znaku Mornara koji je veoma brzo ponovo stigao do dvocifrene prednosti (58:47). Uz dobru igru u oba prava domaćin je održao visoku prednost i u posljednju dionicu ušao je sa deset poena viška – 73:63.

Završnu četvrtinu Mornar je odradio ruitnski, ne dozvolivši Bulonju ni da zaprijeti.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Pulen sa 27 poena. Dvocifreni su bili i Gebrijel i Vajthed sa po 12 poena.

Kog francuske ekipe Pino je ubacio 16 poena.

U posljednjem kolu grupne faze, Mornar će u Podgorici igrati protiv Budućnosti. Ukoliko slave, Barani će sigurno proći u TOP 16.