Mornar trijumfalno kroz Ljubljanu za novu pobjedu u ABA ligi

Košarkaši Mornara savladali su Cedevita Olimpiju u Ljubljani u 12. kolu ABA lige.

Izabranici Mihaila Pavićevića slavili su rezultatom 93:88 ostvarivši devetu pobjedu u regionalnom takmičenju, piše FOS Media.

Sjajno je Mornar odigrao prvu četvrtinu u kojoj je postigao čak 33 poena, dok je domača ekipa ostala na samo 15.

Nastavio je Mornar u slučnom ritmu i u drugom periodu i zadržao vođstvo, pa su Barani na poluvremenu vodili 55:38.

Cedevita Olimpija je znatno angažovanije uša u treći period, pa se prednost Mornara topila i u jednom momentu domaćin je spustio na minus šest.

Ipak, odgovorio je Mornar brzo i vratio dvocifrenu prednost, pa su Barani u posljednji period ušli sa vođstvom 74:64.

Crnogorska ekipa dobro je odigrala odlulujuću četvrtinu i održavala stečenu prednost, pa domaćin nije uspio da ugrozi pobjedu Barana iako su uspjeli da prepolove vođstvo Mornara.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je sjajni Džejkob Pulen sa 36 poena, Ajzea Vajthed je imao 13, a Derik Nidam 12.

Kod domačćina se istakao Jaka Blazić sa 24 poena, a Kendrik Peri je dodao 17.

Sada Mornar ima skor 9:2, baš kao i Crvena zvezda, dok je Cedevita na skoru od šest pobjeda i dva poraza.