Mornar slavio u “Morači“ i obezbijedio TOP 16 fazu Evrokupa!

Košarkaši Mornara savladali su Budućnost u Podgorici, u meču 10. kola Evrokupa – 84:78 (22:17, 25:25, 18:16, 19:20).

Ovim trijumfom barski klub stigao je do istorijskog plasmana u TOP 16 fazu Evrokupa, piše FOS.

Crna Gora će tako mati dva predstavnika u Top 16 fazi tog takmičenja, jer je Budućnost ranije obezbijedila plasman među 32 najbolja tima.

Večerašnji meč u “Morači“ mnogo je bio bitniji za košarkaše Mornara, koji su više željeli pobjedu. Barani su u dosta dobrom ritmu otvorili utakmicu, a prvu dionicu su riješili u svoju korist – 22:17.

Druga četvrtina bila je izuzetno efikasna. Nakon što je Budućnost uspjela da preokrene rezultat, Barani su serijom 11:2 zaključili prvo poluvrijeme, vrativši tako prednost koju su imali nakon uvodne dionice – 47:42.

Gdje su stali na poluvremenu, gostujući košarkaši nastavili su i nakon pauze.

Ekipa Đorđija Pavićevića novom serijom, ovog puta 10:2, stigla je do velike prednosti – 57:44. Ipak, Budućnost je donekle uspjela da se vrati i da sa sedam poena minusa uđe u odlučujućih deset minuta (65:58).

U završnoj četvrtini, “plavi“ su konstantno prijetili, uspjeli su i da izjednače na 73:73, tri minua prije kraja, ali je Mornar odbio taj nalet domaćih i uspio da stigne do pobjede vrijedne plasmana u narednu fazu.

U timu iz Bara 20 poena Džejkoba Pulena, 13 Marka Jeremića, a 12 Uroša Lukovića.Sa druge strane 17 pogodaka Nikole Ivanovića, 14 je ubacio Fedor Žugić, 10 Melvin Edžim.