Mornar siguran u Čačku

Košarkaši Mornara salvadali su ekipi Borca u Čačaku u zaostalom meču četvrte runde ABA lige – 87:76 (24:18, 24:23, 21:12, 18:23).

Barani su od starta kontrolisali utakmicu u Čačku, a na poluvremenu su imali sedam poena prednosti – 48:41.

Sjajnom igrom u trećoj dionici, barski sastav riješio je pitanje pobjednika s obzirom da je pred posljednjih deset minuta imao višaš od 16 poena – 69:53.

Tokom završne dionice Mornar je imao i plus 25, ali je dozvolio Borcu da smanji razliku i ublaži poraz.

Ponovo je ekipu, kao i prije tri večeri u Ljubljani protiv Cedevita Olimpije predvodio Džejkob Pulen. Ubacio je 18 poena, a pored njega dvocifren učinak imali su i Bjelica sa 13, Smit je dodao 12, a Vajthed 10.U domaćem sastavu 12 poena Torntona, a 10 Smita.