Mornar savladao Krku za četvrti trijumf u ABA ligi

Košarkaši Mornara savladali su Krku u Novom Mestu sa 84:74 u šestom kolu regionalne ABA lige.

Izabranici Mihaila Pavićevića stigli su tako do četvrtog trijumfa u regionalnom takmičenju uz jedan poraz, ali i jedan meč manje.

Mornar je večeras odigrao dobar meč i sasvim zasluženo došao do pobjede. Prvu četvrtinu Barani su dobili rezultatom 23:16, a na poluvremenu su vodili 48:40.

Barani su i u trećem periodu održavali sigurnu prednost koja je najčešće iznosila oko desetak poena razlike.

Crnogorska ekipa uspješno je održavala prednost i u posljednjem periodu i tako došla do sigurnog trijumfa.

Mornar je do pobjede vodio Tejlor Smit sa 22 poena, Nemanja Vranješ je imao 17, a Keni Gabrijel jedan manje.

U ekipi Krke istakao se Nejc Barič sa 19 poena, dok je Miha Škedelj dodao 14.