Mornar poslije produžetka bolji od Partizana

Košarkaši Mornara savladali su, poslije produžetka Partizan u Baru – 77:76 (15:22, 18:17, 21:12, 16:19, 7:6).

To je Baranima sedmi trijumf iz osam mečeva, dok je Partizan na poražavajućih 4-5.Predvođen raspoloženim Kodijem Miler-Mekintajerom, Partizan je bolje započeo meč i tokom prve četvrtine je imao i devet poena prednosti (22:13), prenosi FOS.

Ipak malo po malo, Mornar se vraćao a na poluvremenu je imao šest poena zaostatka (33:36).

Treća dionica aposlutno je pripala Baranima koji su istu dobili rezultatom 21:12 i u posljednjih deset minuta ušli sa predošću od tri poena – 54:51.

U posljednjoj dionici vođen je pravi rat pod oba koša, a iako su Barani imali šut za pobjedu, otišlo se u produžetak.

Tamo je Vajthed, 23 sekunde prije kraja produžetka pogodio poslije ulaza i presudio. Partizan je imao posljednji napad ali su Mekintajer i Gordić promašili pobjedu.