Hamilton slavio i u Bahreinu

Vozač Mercedesa, Britanac Luis Hamilton pobjednik je Velike nagrade Bahreina, 15. trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1.

Hamilton, koji je ranije obezbijedio šampionski trofej, upisao je 11. pobjedu ove sezone, a 95. u karijeri.

Kao drugoplasirani završio je vozač Red Bula Maks Ferstapen, dok je treći bio njegov timski kolega Aleksander Albon.

Dvojac Meklarena Lando Noris i Karlos Sains, osvojili su četvrto i peto mjesto, dok je šesti bio Pjer Gasli u bolidu Alfa Taurija.

Bodove su još osvojili Danijel Rikardo, Valteri Botas, Sebastijan Okon i Šarl Lekler.

Trka na stazi Šahir ostaće upamćena po incidentu u u prvom krugu, u kojem je Roman Grožan naglo skrenuo udesno, zakačio Danila Kvjata u bolidu Red Bula, i udario u zaštitnu ogradu.

Od siline udarca probijena je ograda, bolid se prepolovio i zapalio.

Grožan je uspio da se izvuče iz njega i izbjegne ozbiljnije posljedice.

Taj incident, zbog kojeg je trka bila u prekidu skoro sat i po, nije bio jedini, jer je čim je ona nastavljena vozač Rejsing Pointa Lens Strol se, nakon kontakta sa Danilom Kvjatom, „prevrnuo“ u bolidu.

Šampionat Formule 1 biće nastavljen već narednog vikenda Velikom nagradom Sakira, u Bahreinu.